Bradavice – Co jsou bradavice? | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Co jsou bradavice?

Pokud máte bradavice, nejste sami. Odhaduje se, že bradavice má jeden z deseti dospělých a až jedno ze tří dětí.

Bradavice způsobuje virová infekce, a ačkoli se mohou objevit kdekoli na těle, nejčastějším typem jsou bradavice na rukou a prstech. Projevit se mohou různě, avšak obvykle vypadají jako malé, drsné kožní výrůstky, mohou mít růžovou, bílou nebo i světle hnědou barvu, a na dotek jsou často hrubé. Někteří lidé mají pouze jednu bradavici, jiní jich mohou mít víc. Není neobvyklé mít až 10-20 bradavic.

Co způsobuje bradavice?

Bradavice způsobuje lidský papilomavirus (HPV), který malými rankami či škrábanci infikuje buňky ve vnější vrstvě kůže. Existuje přes 100 různých typů HPV virů, které jsou nakažlivé. Vzhledem k dlouhé inkubační době – pohybuje se obvykle od 2 do 6 měsíců – může být obtížné určit, kde jste do kontaktu s virem přišli. Děti, jejichž imunitní systém ještě není zcela vyvinutý, jsou náchylnější k bradavicím nežli zdraví dospělí.

Wart on foot

Různé druhy bradavic

Různé typy HPV viru způsobují různé druhy bradavic. Nejčastěji se bradavice vyskytují na chodidlech, rukou a prstech, ale mohou se objevit i na jiných částech těla.

  • Pravé (obyčejné) bradavice (verruca vulgaris) jsou nejčastějším druhem bradavic. Mohou se objevit jednotlivě či ve shlucích kdekoli na těle, ale nejčastěji se objevují na rukou, kolenech a loktech. Pravé bradavice jsou kožní výrůstky kupolovitého tvaru obvykle s tvrdým a nerovným povrchem a svým vzhledem připomínají květák.
  • Plantární bradavice (verruca plantaris, známé též jako veruky) jsou bradavice na chodidlech, které byly zatlačeny do povrchu kůže váhou těla. Často rostou ve shlucích, rostou do hloubky a jsou bolestivé na tlak.
  • Ploché bradavice (verruca plana) jsou drobnější bradavice s hladkým povrchem. Obvykle se objevují na rukou a obličeji.
  • Subunguální a peringuální bradavice jsou hrubé, nepravidelné bradavice, které se objevují pod nehty na nohou i na rukou. Zpočátku jsou malé, ale mohou vyrůst až do velikosti hrášku a způsobit uvolnění a deformaci nehtu.

Příčiny bradavic

Bradavice se mohou šířit mezi lidmi a z jednoho místa na vašem těle na druhé, jaké jsou příčiny?

Příčiny bradavic

Odstranění bradavic

Většina bradavic je neškodných a zmizí do dvou let, ale některé mohou dlouhodobě přetrvávat. I když bradavice nejsou bolestivé, snadno se přenášejí z člověka na člověka. Ať již přímo, pokud někdo přijde do kontaktu s jedincem, který má bradavice, či nepřímo prostřednictvím nějakého předmětu, například ručníku nebo podlahy ve veřejných šatnách. Bradavice se také mohou rozšířit z jedné části těla na jinou, zejména pokud máte řeznou ranku či poranění, které přijde s jednou z bradavic do kontaktu. Bradavice na rukou a prstech jsou obzvlášť náchylné k šíření, pokud si koušete nehty. Abyste se vyhnuli šíření infekce, měli byste nové bradavice ošetřit, jakmile se objeví. Velkou většinu bradavic lze odstranit doma pomocí volně prodejných zdravotnických prostředků, například EndWarts PEN a EndWarts Original, obsahujících roztok kyseliny mravenčí, které se snadno používají. Další účinnou metodou je zmrazení bradavice. Prostředek EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný, který bradavici zmrazí na -80°c.

 

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.