Zmrazení bradavic – Kryoterapie pro odstranění bradavic | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Kryoterapie – odstranění bradavic zmrazením

Kryoterapie, neboli zmrazení bradavic, patří k nejběžnějším a nejznámějším dostupným ošetřením bradavic.

Můžete si vybrat, zda zmrazení bradavic provedete doma nebo u lékaře. Při ošetření u lékaře se využívá k odstranění bradavic nižší teplota. Na klinice nebo v nemocnici lékař či dermatolog bradavicí zmrazí tekutým dusíkem při teplotě okolo minus 190 °C.

Tradiční volně prodejný kryoterapeutický prostředek pro ošetření bradavic obsahuje směs dimethyletheru s propanem a tkáň bradavice zmrazí pouze při teplotě okolo minus 50 °C. Prostředek EndWarts FREEZE však obsahuje oxid dusný a je prvním prostředkem určeným ke kryoterapii pro domácí ošetření, který bradavici zmrazí na -80 °C. Tato teplota je dostatečně nízká, aby buňky bradavice zničila.

Doctor examine boys foot

Měli byste bradavice zmrazit doma, nebo u lékaře?

Než se rozhodnete pro ošetření u lékaře, obecně se doporučuje vyzkoušet volně prodejné prostředky. Pokud domácí léčba není úspěšná, můžete zvážit zmrazení bradavic na klinice či v nemocnici. Kryoterapii tekutým dusíkem používají dermatologové a lékaři se střídavými úspěchy již mnoho let. Lékař nebo dermatolog vám může doporučit kryoterapii na klinice, pokud:

  • máte bradavici již několik let,
  • už jste vyzkoušeli mnoho prostředků na odstranění bradavic bez kýženého efektu,
  • je bradavice velmi bolestivá,
  • máte na těle velké množství bradavic.

Kde mohu zakoupit EndWarts?

EndWarts je možné zakoupit v lékárně.

Koupit

EndWarts FREEZE

Rychlý prostředek pro domácí ošetření. Účinně odstraňuje bradavice na rukách, pažích a chodidlech.

Více o EndWarts Freeze

Jaké jsou alternativy kryoterapie?

Kyselina salicylová je tradičně nejběžnějším prostředkem pro domácí ošetření bradavic. Novým volně prodejným prostředkem je kyselina mravenčí, která se snadno používá a u které se prokázalo, že odstraní devět z deseti bradavic1. Prostředky EndWarts PEN nebo EndWarts Original obsahují kyselinu mravenčí a jsou vhodné pro celou rodinu, včetně dětí mladších čtyř let, diabetiků, těhotných a kojících žen. Pokud se vám nepodaří odstranit bradavice volně prodejným prostředkem, další možnosti ošetření zahrnují vypálení bradavic, odstranění bradavic laserem či chirurgický zákrok.

1Bhat RM, Vidya K, Kamath G. Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int J Dermatol. 2001; 40(6): 415-9.

 

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.