Co způsobuje bradavice? | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Příčiny bradavic

Bradavice jsou velmi běžné a většina lidí je má alespoň jednou za život, obvykle na rukou či chodidlech. Ale co bradavice způsobuje?

Bradavice jsou malé výrůstky na kůži způsobené lidským papilomavirem (HPV). HPV virus způsobuje růst keratinu (protein zodpovědný za rohovatění kůže) v horní vrstvě kůže a tvorbu malých, nepravidelných, na dotek hrubých hrbolků. Existuje více než 100 typů HPV virů, a různé kmeny viru způsobují různé druhy bradavic. Viry, které způsobují bradavice, jsou obvykle naprosto neškodné. K nejběžnějším druhům bradavic patří pravé (obyčejné) bradavice, plantární bradavice a ploché bradavice.

Ne každý, kdo přijde do kontaktu s viry bradavic, je infikován. Důvody nejsou zcela jasné, ale svou roli pravděpodobně hraje genetika a imunitní systém. Náchylnější k viru můžete být i kvůli rodinné anamnéze a vysoce ohroženi jsou lidé se slabším imunitním systémem.

Yoga class several participants

Co způsobuje šíření bradavic?

HPV virus se do kůže dostane suchou a popraskanou kůží nebo řeznou rankou či škrábnutím. Jakmile jste infikováni, bradavice se mohou šířit z jedné části těla na druhou, a konečky prstů a oblast okolo nehtů mohou být infikovány, pokud si koušete nehty. Bradavice se také mohou šířit z jednoho nositele na druhého, pokud se poraněná kůže dostane do přímého kontaktu s bradavicí, například podáním ruky. Přímý kožní kontakt je nejčastějším způsobem infekce, ale virus se může šířit také nepřímým kontaktem, skrze předměty s infikovanými kožními buňkami, které se z bradavice odlouply. K přenosu bradavic může vést používání ručníků lidí, kteří mají bradavice nebo chůze naboso v převlékárnách a veřejných sprchách. Bradavice se mohou také přenášet mezi rodinnými příslušníky. Léčbou bradavic můžete zabránit nakažení ostatních.

Co jsou bradavice?

Bradavice jsou malé výrůstky na kůži způsobené virem (HPV, lidský papilomavirus).

Bradavice

Léčba bradavic

Předcházet bradavicím může být složité, jelikož virus způsobující bradavice je všude. Bradavice jsou obvykle neškodné, ale v případě nakažení se přesto doporučuje jejich odstranění, abyste předešli šíření viru na jiné části těla či jiné osoby. Většinu bradavic lze ošetřit doma a existuje mnoho různých, volně prodejných zdravotnických prostředků na odstranění bradavic, které lze koupit v lékárně. Kyselina salicylová nebo zmrazení bradavic směsí dimethyletheru s propanem při teplotě -57°C jsou tradičně nejběžnějšími metodami domácího ošetření, nyní jsou však dostupné nové a účinnější možnosti. Příkladem mohou být přípravky obsahující kyselinu mravenčí, která bradavice spolehlivě zahubí. Například EndWarts PEN a EndWarts Original jsou dva přípravky, které se snadno používají, nanášejí se pouze jednou týdně a nezanechávají na kůži žádné výrazné stopy.

Dalším novým a účinným ošetřením je zmrazení bradavice oxidem dusným, mnohem chladnějším plynem, který bradavici zmrazí na -80°C. EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný a výsledky srovnávací studie1 srovnávající přípravek EndWarts FREEZE s ostatními přípravky na trhu v rámci kryoterapeutických prostředků pro domácí ošetření ukázaly, že přípravkem EndWarts FREEZE bylo po jediné aplikaci vyléčeno přibližně třikrát více pacientů než nejpoužívanějším přípravkem na trhu.

1Walczuk I et al. Efficacy and Safety of Three Cryotherapy Devices for Wart Treatment: A Randomized, Controlled, Investigator-Blinded, Comparative Study. Dermatol Ther (Heidelb) 2018; 8(2): 203-216.

 

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.