Vypálení bradavic – možnost, jak odstranit bradavice |Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Vypálení bradavic

Vypálení bradavic může být možností, jak odstranit bradavice a obvykle se provádí laserem nebo elektrochirurgicky. Vypálení bradavic provádí pouze zdravotní pracovník v nemocnicích a na klinikách, např. lékař, zdravotní sestra či dermatolog.

Nikdy se nepokoušejte vypálit si bradavici sami, neboť si můžete způsobit zranění a zbytečnou bolest. Elektrochirurgii lze použít na pravé bradavice a vláknité bradavice. Proces vypálení bradavice je rychlý a výsledky se obvykle dostaví ihned, avšak dlouhodobá účinnost je relativně krátká. Ošetření může být také poměrně drahé, často zanechává jizvy a není oblíbené u dětí, které jej vnímají jako bolestivé.

Elektrochirurgie

Nejběžnější metodou vypálení bradavic je elektrochirurgie, což znamená, že tkáň bradavice se vypálí vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Při průchodu tkání elektrický náboj bradavici vysuší a vypálí. Chirurg poté bradavici odstraní ostrým nožem nebo malým nástrojem ve tvaru lžíce. Tato technika je známá jako kyretáž a obvykle se provádí v lokální anestezii společně s elektrochirurgií.

Kdo by měl zvažovat vypálení bradavic?

Vypálení bradavic se obvykle zvažuje v případě neúspěšného pokusu o odstranění bradavice pomocí volně prodejných prostředků. Vypálení bradavice laserem či elektrochirurgicky vám může doporučit lékař nebo dermatolog v případě, že:

  • máte bradavici již několik let,
  • už jste vyzkoušeli mnoho prostředků na odstranění bradavic bez kýženého efektu,
  • bradavice je velmi bolestivá,
  • elektrochirurgii lze použít na jednu nebo pár bradavic, ale ne na velké shluky bradavic.

Příznaky bradavic

Příznaky bradavic se mohou značně lišit. Jaké jsou nejčastější znaky? “

Příznaky bradavic

EndWarts FREEZE

Rychlý prostředek pro domácí ošetření. Účinně odstraňuje bradavice na rukách, pažích a chodidlech.

Více o EndWarts Freeze

Jaké jsou alternativy vypálení bradavic?

Vypálení bradavic se obvykle zvažuje pouze tehdy, pokud jiná ošetření bradavic nebyla úspěšná. Ve většině případů mohou být bradavice účinně ošetřeny doma. Například roztokem kyseliny mravenčí, který bradavici vysuší zevnitř a vaše tělo poté bradavici pozvolna vyloučí. Kyselinu mravenčí obsahují prostředky EndWarts PEN a EndWarts Original, může je použít celá rodina, včetně dětí mladších čtyř let. Pokud vám kyselina mravenčí nepomohla, můžete zvážit ošetření u lékaře, například chirurgický zákrok (kyretáž) nebo zmrazení bradavic (kryoterapii). Kryoterapii, neboli zmrazení bradavic, lze také provádět doma. Oxid dusný (N2O) je velmi chladný plyn, který bradavici zmrazí na -80 °C a zasáhne nejhlubší vrstvy bradavice. EndWarts FREEZE je prvním a zatím jediným dostupným přípravkem s oxidem dusným určeným pro domácí ošetření.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.