Přírodní prostředky pro domácí ošetření bradavic | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Ošetření bradavic přírodními prostředky

Přírodní prostředky pro domácí ošetření bradavic mají mnoho zastánců, a podle neověřených důkazů některé z nich fungují. Protože bradavice často zmizí samy, je těžké poznat, zda byla domácí léčba účinná. Oblíbené přípravky pro domácí ošetření bradavic zahrnují aplikování lepicí pásky či jablečného octa.

Lepicí páska pro odstranění bradavic

Lepicí páska je běžným postupem pro domácí ošetření bradavic. Při této metodě se bradavice překryje kouskem lepicí pásky po dobu asi šesti dní, pak se odkryje, namočí a obrousí pemzou či pilníkem na nehty, které odstraní mrtvou tkáň. Tento proces se opakuje, dokud bradavice nezmizí, což může trvat až dva měsíce.

Jiné přírodní domácí prostředky

Kromě lepicí pásky existuje mnoho přírodních prostředků pro odstranění bradavic, například:

  • Jablečný ocet. Jablečný ocet je jedním z nejoblíbenějších prostředků pro domácí ošetření bradavic a lze ho použít několika způsoby. Jednou z běžných metod je navlhčit vatový tampon v jablečném octě, aplikovat jej na bradavici, a pak ji přelepit. Aplikace se opakuje dvakrát denně, než bradavice odpadne.
  • Banánové slupky. Kousky banánové slupky se aplikují na bradavice dužnatou částí dolů, a pak se přelepí náplastí. Banánová slupka se na bradavici nechá přes noc či 24 hodin, je však nutné ji denně vyměňovat.
  • Česnek. Touto metodou se na bradavici nanášejí čerstvě nakrájené kousky česneku. Kousky česneku se na bradavici nanášejí odkrojenou stranou dolů a přelepí se náplastí. Aplikujte každý večer a ráno odstraňte; opakujte až po dobu tří týdnů.
  • Rostliny bohaté na olej a byliny. K domácímu ošetření bradavic se někdy používá citronový olej a tea tree olej. Dalším bylinným prostředkem je podophyllum, výtažek z rostliny, který má toxické účinky a měl by bradavici zahubit. Podophyllum by neměly používat těhotné nebo kojící ženy.

Bradavice na rukou a prstech

Jaké jsou příčiny, příznaky a léčba bradavic na rukou a prstech?

Bradavice na rukou a prstech

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic
Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.