Přírodní prostředky pro domácí ošetření bradavic | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Ošetření bradavic přírodními prostředky

Přírodní prostředky pro domácí ošetření bradavic mají mnoho zastánců, a podle neověřených důkazů některé z nich fungují. Vědeckých studií, dokládajících tato tvrzení, je však málo, a protože bradavice často zmizí samy, je těžké poznat, zda byla domácí léčba účinná. Oblíbené přípravky pro domácí ošetření bradavic zahrnují aplikování lepicí pásky či jablečného octa.

Lepicí páska pro odstranění bradavic

Lepicí páska je běžným postupem pro domácí ošetření bradavic. Při této metodě se bradavice překryje kouskem lepicí pásky po dobu asi šesti dní, pak se odkryje, namočí a obrousí pemzou či pilníkem na nehty, které odstraní mrtvou tkáň. Tento proces se opakuje, dokud bradavice nezmizí, což může trvat až dva měsíce. Ačkoli existuje několik vědeckých studií zabývajících se odstraněním bradavic lepicí páskou, jejich závěry nejsou jednoznačné.

Jiné přírodní domácí prostředky

Kromě lepicí pásky existuje mnoho přírodních prostředků pro odstranění bradavic, například:

  • Jablečný ocet. Jablečný ocet je jedním z nejoblíbenějších prostředků pro domácí ošetření bradavic a lze ho použít několika způsoby. Jednou z běžných metod je navlhčit vatový tampon v jablečném octě, aplikovat jej na bradavici, a pak ji přelepit. Aplikace se opakuje dvakrát denně, než bradavice odpadne.
  • Banánové slupky. Kousky banánové slupky se aplikují na bradavice dužnatou částí dolů, a pak se přelepí náplastí. Banánová slupka se na bradavici nechá přes noc či 24 hodin, je však nutné ji denně vyměňovat.
  • Česnek. Touto metodou se na bradavici nanášejí čerstvě nakrájené kousky česneku. Kousky česneku se na bradavici nanášejí odkrojenou stranou dolů a přelepí se náplastí. Aplikujte každý večer a ráno odstraňte; opakujte až po dobu tří týdnů.
  • Rostliny bohaté na olej a byliny. K domácímu ošetření bradavic se někdy používá citronový olej a tea tree olej. Dalším bylinným přípravkem je podophyllum, výtažek z rostliny, který má toxické účinky a měl by bradavici zahubit. Podophyllum by neměly používat těhotné nebo kojící ženy.

Bradavice na rukou a prstech

Jaké jsou příčiny, příznaky a léčba bradavic na rukou a prstech?

Bradavice na rukou a prstech

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic

Domácí odstranění bradavic versus domácí prostředky pro ošetření bradavic

Pokud jste se pokoušeli odstranit bradavice doma neúspěšně, existuje několik volně prodejných prostředků pro odstranění bradavic. Jedním z řešení, které se prokázalo jako úspěšné u devíti bradavic ze deseti1, je kyselina mravenčí, biologicky odbouratelná organická látka, kterou lze použít k ošetření bradavic na rukou, chodidlech, loktech a kolenou. EndWarts PEN a EndWarts Original obsahují kyselinu mravenčí, která bradavici vysuší. Snadno se používají a aplikují se pouze jedenkrát týdně. Při správném použití kyselina mravenčí nezanechá stopy na kůži ani nezpůsobí rozšíření infekce. Bradavice můžete doma též zmrazit. Prostředek EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný a v rámci dostupných, volně prodejných kryoterapeutických prostředků dosahuje nejnižší teploty.

1Bhat RM, Vidya K, Kamath G. Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int J Dermatol. 2001; 40(6): 415-9.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.