Veruky – bradavice na chodidlech | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Co jsou veruky?

Veruky, neboli plantární bradavice, jsou bradavice, které se vyskytují na chodidlech.

Stejně jako pravé bradavice na rukou a prstech i veruky způsobuje lidský papilomavirus (HPV) a jsou vysoce nakažlivé. Virus se do těla dostává malými rankami na kůži a způsobí, že se v horní vrstvě kůže hromadí keratin. Zatímco bradavice na jiných částech těla obvykle rostou směrem ven, veruky obvykle zarůstají dovnitř, neboť jsou při chůzi zatlačovány do chodidel.

Příznaky veruk

Veruky obvykle tvoří plochou vrstvu silné kůže s jemnějším středem, který je často bílý s malými černými tečkami. Tečky jsou malinké cévy, které veruce dodávají živiny a obvykle znamenají, že bradavice brzy zmizí. Veruky se mohou objevit samostatně nebo tvořit větší shluky, kterým se říká „mozaikové bradavice“. Na rozdíl od bradavic na rukou, které jsou obvykle nebolestivé, mohou veruky začít bolet, neboť jsou pod neustálým tlakem váhy těla

Foot warts zoomed

Jak se veruky šíří?

Veruky se mohou přenášet jak přímým kontaktem s bradavicí na infikované osobě, tak nepřímým kontaktem s předmětem, například kontaminovaným ručníkem či botami.

Prevence vzniku veruk

HPV virus je všudypřítomný a šíření bradavic na chodidlech lze těžko zabránit. Existuje však pár preventivních opatření, kterými lze minimalizovat rizika nákazy a šíření infekce:

  • Bradavic se nedotýkejte, neboť se mohou snadno rozšířit na jiné části těla.
  • Po sprchování si pečlivě osušte nohy a zvlhčete je krémem, aby vám kůže nepopraskala.
  • Denně si měňte ponožky.
  • Na místech, kde ostatní chodí naboso, noste vždy obuv, například sandály či žabky.
  • Nepůjčujte si ručník, boty či ponožky od někoho, kdo má bradavice.
  • Pokud již na chodidlech veruky máte, noste ochranné ponožky i na veřejných místech, jako jsou převlékárny nebo sprchy. Tím zabráníte jejich šíření na ostatní.

Prevence bradavic

Jak získáte bradavice a jaký je nejlepší způsob, jak zabránit bradavicím?

Prevence bradavic

Příznaky bradavic

Příznaky bradavic se mohou značně lišit. Jaké jsou nejčastější znaky? “

Příznaky bradavic

Jaké je nejlepší ošetření veruk?

Veruky, stejně jako jakékoli jiné bradavice, mohou samy vymizet během dvou či více let. Abyste předešli bolestivým bradavicím na chodidlech a jejich šíření na ostatní, je důležité je léčit, jakmile se objeví. Odstranění veruk se téměř vždy provádí doma pomocí volně zakoupených roztoků. Nejběžnějším domácím přípravkem pro ošetření veruk je kyselina salicylová nebo zmrazení bradavice plynem DMEP (směs dimethyletheru s propanem) přibližně na -55°C. Nyní existují nové a velmi účinné možnosti obsahující kyselinu mravenčí, která bradavici vysuší, a oxid dusný, který bradavici zmrazí na -80°C. Roztoky kyseliny mravenčí, například EndWarts PEN či EndWarts Original se snadno používají, aplikují se pouze jednou týdně a na kůži nezanechávají žádné výrazné stopy EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný a je vhodnou volbou pro zmrazení veruk.

Co když je odstranění veruky neúspěšné?

Pokud vám volně prodejný přípravek nepomohl, možná bude zapotřebí zkonzultovat jiné možnosti s podiatrem či lékařem. Léčba u lékaře zahrnuje vypálení bradavic, kryoteriapii (-196°c) , odstranění laserem, chirurgický zákrok/kyretáž nebo kyselinu chloroctovou (MCA).

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.