Veruky – bradavice na chodidlech | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Co jsou veruky?

Veruky, neboli plantární bradavice, jsou bradavice, které se vyskytují na chodidlech.

Stejně jako pravé bradavice na rukou a prstech i veruky způsobuje lidský papilomavirus (HPV) a jsou vysoce nakažlivé. Virus se do těla dostává malými rankami na kůži a způsobí, že se v horní vrstvě kůže hromadí keratin. Zatímco bradavice na jiných částech těla obvykle rostou směrem ven, veruky obvykle zarůstají dovnitř, neboť jsou při chůzi zatlačovány do chodidel.

Příznaky veruk

Veruky obvykle tvoří plochou vrstvu silné kůže s jemnějším středem, který je často bílý s malými černými tečkami. Tečky jsou malinké cévy, které veruce dodávají živiny a obvykle znamenají, že bradavice brzy zmizí. Veruky se mohou objevit samostatně nebo tvořit větší shluky, kterým se říká „mozaikové bradavice“. Na rozdíl od bradavic na rukou, které jsou obvykle nebolestivé, mohou veruky začít bolet, neboť jsou pod neustálým tlakem váhy těla

Foot warts zoomed

Jak se veruky šíří?

Veruky se mohou přenášet jak přímým kontaktem s bradavicí na infikované osobě, tak nepřímým kontaktem s předmětem, například kontaminovaným ručníkem či botami.

Prevence vzniku veruk

HPV virus je všudypřítomný a šíření bradavic na chodidlech lze těžko zabránit. Existuje však pár preventivních opatření, kterými lze minimalizovat rizika nákazy a šíření infekce:

  • Bradavic se nedotýkejte, neboť se mohou snadno rozšířit na jiné části těla.
  • Po sprchování si pečlivě osušte nohy a zvlhčete je krémem, aby vám kůže nepopraskala.
  • Denně si měňte ponožky.
  • Na místech, kde ostatní chodí naboso, noste vždy obuv, například sandály či žabky.
  • Nepůjčujte si ručník, boty či ponožky od někoho, kdo má bradavice.
  • Pokud již na chodidlech veruky máte, noste ochranné ponožky i na veřejných místech, jako jsou převlékárny nebo sprchy. Tím zabráníte jejich šíření na ostatní.

Prevence bradavic

Jak získáte bradavice a jaký je nejlepší způsob, jak zabránit bradavicím?

Prevence bradavic

Příznaky bradavic

Příznaky bradavic se mohou značně lišit. Jaké jsou nejčastější znaky? “

Příznaky bradavic

Jaké je nejlepší ošetření veruk?

Veruky, stejně jako jakékoli jiné bradavice, mohou samy vymizet během dvou či více let. Abyste předešli bolestivým bradavicím na chodidlech a jejich šíření na ostatní, je důležité je odstranit, jakmile se objeví. Existují nové a velmi účinné možnosti odstranění veruk - prostředky obsahující kyselinu mravenčí, která bradavici vysuší, a oxid dusný, který bradavici zmrazí na -80°C. Roztoky kyseliny mravenčí, například EndWarts PEN či EndWarts Original se snadno používají, aplikují se pouze jednou týdně a na kůži nezanechávají žádné výrazné stopy. Ke zmrazení veruk můžete použít EndWarts FREEZE s oxidem dusným.

Co když je odstranění veruky neúspěšné?

Pokud vám volně prodejný prostředek nepomohl, možná bude zapotřebí zkonzultovat jiné možnosti s podiatrem či lékařem. Způsoby odstranění veruk u lékaře zahrnují vypálení, kryoteriapii (-196°c) , odstranění laserem, chirurgický zákrok/kyretáž nebo kyselinu chloroctovou (MCA).

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.