Chirurgické odstranění bradavic | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Chirurgické odstranění bradavic

Chirurgické odstranění bradavic provádí v nemocnici či na klinice vždy zdravotnický pracovník, většinou lékař (dermatolog, chirurg). Nikdy nezkoušejte vyříznout bradavici sami, neboť se můžete poranit a způsobit rozšíření infekce.

Základní metoda chirurgického odstranění bradavic se nazývá kyretáž, ale není neobvyklé, že se tato metoda provádí v kombinaci s jiným ošetřením bradavic, například odstraněním bradavic laserem nebo elektrochirurgií/vypálením bradavic. Nejlepší volba záleží na místě výskytu, velikosti a typu bradavice. Kyretáž se jako chirurgická metoda ošetření bradavic používá již relativně dlouho a je velmi rozšířená. Je vcelku rychlá a má dobrou prvotní úspěšnost, i když často dochází k recidivě. Může být však bolestivá a způsobit jizvy. Může být také finančně náročná.

Různé typy chirurgického zákroku

  • Kyretáž znamená, že se bradavice i s kořeny vyškrábne z kůže ostrým nožem nebo malým nástrojem podobným lžíci. Po zákroku musíte přijít na kontrolu ošetřeného místa na kliniku ještě jednou až čtyřikrát. Až poté se rozhodne, zda bylo ošetření úspěšné, nebo zda je nutný další chirurgický zákrok. Tento proces se opakuje do úplného odstranění bradavice.
  • Elektrochirurgie je metoda vypálení bradavic za použití vysokofrekvenčního elektrického proudu. Při průchodu tkání elektrický náboj bradavici vysuší a vypálí. Po elektrochirurgii obvykle následuje kyretáž.
  • Odstranění bradavic laserem využívá silný světelný paprsek, který tkáň bradavice vypálí a zničí. Tato chirurgická metoda se většinou používá k odstranění veruk (bradavic na chodidlech).

Pro koho je chirurgické odstranění bradavic vhodné?

Chirurgické odstranění bradavic se obvykle zvažuje pouze u nejtěžších případů bradavic. Dermatolog nebo jiný lékař může doporučit chirurgické odstranění bradavic, pokud:

  • máte již několik let bradavici, která sama od sebe nemizí,
  • už jste vyzkoušeli jiná ošetření bradavic bez kýženého efektu,
  • vám bradavice způsobuje velké bolesti,
  • se vám bradavice stále vrací.

Bradavice na rukou a prstech

Jaké jsou příčiny, příznaky a léčba bradavic na rukou a prstech?

Bradavice na rukou a prstech

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic

Jaké jsou alternativy chirurgického odstranění bradavic?

Při odstraňování bradavic je chirurgický zákrok obvykle poslední možností. Většinu bradavic lze ošetřit doma volně prodejným prostředkem zakoupeným v lékárně. Nejběžnějším způsobem domácího ošetření je použití kyseliny salicylové, ale bradavice můžete doma i zmrazit. Prostředek EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný a dosahuje nejnižší teploty v rámci volně prodejných kryoterapeutických prostředků. Dalším způsobem je využití volně prodejných kyselina mravenčí. prostředků EndWarts PEN a EndWarts Original které obsahují kyselinu mravenčí. Jsou vhodné pro celou rodinu, včetně dětí mladších 4 let, diabetiků, či těhotných a kojících žen. Pokud veškeré domácí ošetření bradavic selže, je neinvazivní alternativou chirurgického ošetření bradavic kryoterapie (zmrazení bradavic) u lékaře.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.