Bradavice u dětí – odstranění bradavic u dětí | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Bradavice u dětí

Bradavice u dětí jsou velmi běžné. Odhaduje se, že bradavice má jedno ze tří dětí od 4 do 12 let, a častější jsou u dětí, které chodí do školek a škol.

Bradavice způsobuje virus zvaný lidský papilomavirus (HPV), který infikuje vrchní vrstvu kůže. Existuje přes 100 různých typů HPV virů, které jsou velmi nakažlivé. I když jsou kmeny viru způsobujících bradavice neškodné, bradavice mohou být nevzhledné a někdy mohou způsobovat potíže.

Ve společenském styku mohou bradavice také přivodit nepříjemné situace, což může být obzvlášť obtížné u dětí a dospívajících. Pokud má vaše dítě bradavice, může vám pomoci, pokud se o příčinách a příznacích bradavic, stejně jako o dostupné léčbě, dozvíte více.

Proč jsou bradavice častější u dětí?

Bradavice se snadno přenášejí z jedné osoby na druhou buď přímým kontaktem s kůží nebo nakaženými kožními buňkami na předmětu, jako jsou ručníky, podlahy ve sprchách či hračky. Virus se do těla dítěte dostane rankami na kůži a po měsících propukne ve formě bradavic. Ne každý, kdo přijde do styku s virem, musí mít bradavice. Děti jsou náchylnější k nákaze HPV virem, protože jejich imunitní systém není ještě plně vyvinutý, a také mají obvykle větší počet škrábnutí a oděrek než dospělí.

Children with bare feet in hammock

Jaké jsou příznaky bradavic u dětí?

HPV virus nejdříve zůstává v nečinném stavu a infekce začne být viditelná, až když bradavice začne růst. Průměrná inkubační doba viru je od dvou do šesti měsíců. Jakmile virus propukne, vytvoří další vrstvu tvrdé kůže, ze které se stane výrůstek, který vypadá jako malý květák a obvykle má hrubý povrh. Okraje bradavice se často zdají tvrdé, zatímco část uprostřed je měkčí a někdy v ní jsou malé černé tečky. Tyto tečky jsou cévy, které bradavici vyživují. Bradavice mají obvykle kruhovitý nebo oválný tvar o průměru 1-10 mm. Barva bradavic může být bílá až hnědo-šedá. Pokud si u dětí bradavic všimnete, měli byste okamžitě začít s jejich odstraněním, jelikož bradavice mohou samy zmizet až po dvou či více letech a infekce by se mezitím mohla rozšířit na ostatní.

Jaká je nejlepší forma odstranění bradavic u dětí?

Existuje mnoho možností, jak odstranit bradavice u dětí, avšak některé metody jsou účinnější než jiné. Velká většina bradavic u dětí může být ošetřena doma volně prodejnými zdravotnickými prostředky. Kyselina salicylová a zmrazení jsou nejčastějšími formami domácího ošetření. Účinnou metodou je ošetřit bradavice kyselinou mravenčí, která se snadno používá a je vhodná i pro ošetření bradavic u dětí. ZP EndWarts PEN a EndWarts Original obsahují kyselinu mravenčí a může je použít celá rodina, včetně dětí mladších 4 let (po poradě s lékařem).

Prostředek EndWarts FREEZE je nový ZP, který dosahuje velmi nízké teploty zmražení. EndWarts FREEZE lze použít u dětí starších čtyř let, mějte však na paměti, že kryoterapie může být pro malé děti mírně bolestivá a nepříjemná.

 

EndWarts PEN C

Rychlý prostředek pro domácí ošetření. Účinně odstraňuje bradavice na rukách, pažích a chodidlech.

Více o EndWats PEN C

Jak můžete děti před bradavicemi ochránit?

Ochrana před bradavicemi není vždy možná, ale existuje několik preventivních opatření, kterými lze minimalizovat riziko infekce. Ubezpečte se, že vaše děti:

  • Si myjí pravidelně ruce a poté si je řádně vysuší
  • Nekoušou si nehty
  • Nesahají si na své bradavice ani na bradavice jiných lidí
  • Nosí obuv ve veřejných bazénech a sprchách
  • Nepůjčují ručníky svým kamarádům
  • Na gymnastiku, bojová umění a jiné sporty nosí ochranné ponožky
  • Používají zvlhčovací krémy, aby předešly vysoušení kůže, zvlášť na rukou, chodidlech, loktech a kolenou
Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.