Odstranění bradavic – Zjistěte víc o léčbě bradavic | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Odstranění bradavic

Většinu bradavic lze odstranit v soukromí vašeho domova použitím volně prodejných prostředků na odstranění bradavic zakoupených ve vaší lékárně.

Bradavice mohou být také odstraněny u lékaře, což je však méně časté a obvykle vyhrazeno pro ty nejtěžší případy bradavic. Bradavice jsou nakažlivé a mohou se šířit na jiné části těla, další členy rodiny a osoby, se kterými přijdete do kontaktu. Z tohoto důvodu je důležité léčit bradavice, jakmile se objeví. Je také snadnější odstranit mladé bradavice než ty, se kterými se potýkáte již delší dobu.

Jak odstranit bradavice doma

  • Kyselina mravenčí je relativně nové ošetření bradavic s dehydratačním účinkem, které se aplikuje pouze jedenkrát týdně. Roztok se snadno používá a aplikuje se na bradavice na rukou, chodidlech, loktech a kolenou. Je absorbován přímo do bradavice a na kůži nezanechává žádné výrazné stopy. V jedné studii¹ hodnotící kyselinu mravenčí uvedlo devět z deseti lidí, že jim bradavice zmizely během maximálně 12 ošetření, přičemž průměrně bylo třeba 4-5 ošetření. Kyselina mravenčí má při léčbě bradavic dehydratační účinek. Kyselina mravenčí je sama o sobě žíravina, a proto musí být používána s opatrností.
  • Kryoterapii, neboli zmrazení bradavice, lze provádět doma použitím různých plynů, které bradavice zmrazí. Většina ošetření metodou zmrazení obsahuje směs dimethyletheru a propanu, která bradavici zmrazí na -57°C. Nyní však existuje nová možnost, která je pro směs dimethyletheru a propanu výzvou - oxid dusný – mnohem chladnější plyn, který bradavici zmrazí na -80°C.
  • Kyselina salicylová vede po aplikaci k odlupování horních vrstev bradavice. Pokud je léčba úspěšná, bradavice by měla zmizet během tří měsíců. Studie však prokázaly relativně nízkou úspěšnost (24 %) léčby kyselinou salicylovou.
  • Kyselina trichloroctová (TCA) je žíravý roztok kyseliny, který, stejně jako kyselina salicylová, odlupuje horní vrstvu tkáně na bradavici. Jelikož je TCA silnější kyselina než kyselina salicylová, při aplikaci roztoku jsou vyžadována přísnější bezpečnostní opatření.
  • Na rozdíl od roztoků kyseliny mravenčí může být náročné pomocí TCA odstranit celou bradavici, což je nezbytné pro zabránění recidivy.
  • Kyselina chloroctová (MCAA) je žíravá kyselina a funguje podobně jako kyseliny salicylová a TCA. MCAA je nejsilnější kyselina ze všech výše uvedených a také vyžaduje při aplikaci přísnější bezpečnostní opatření.
Doctor recommend endwarts to mother

Jak odstranit bradavice u lékaře

Lékař vám může doporučit odstranění bradavic na klinice, pokud máte bradavici již několik let, máte bolesti nebo pokud jste již vyzkoušeli několik volně prodejných prostředku, aniž byste dosáhli požadovaného účinku.

  • Vypalování bradavic se obvykle provádí elektrochirurgickou metodou nebo laserem. Při použití elektrochirurgické metody je tkáň bradavice vypálena vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Při odstraňování bradavice laserem je na povrch bradavice zaměřen paprsek světla, který tkáň zničí.
  • Kryoterapie je ošetření, při kterém je do bradavice aplikován kapalný dusík, který ji zmrazí při teplotě okolo -190°C.
  • Chirurgické ošetření/kyretáž zahrnuje seškrábnutí nebo vyříznutí bradavice z kůže skalpelem nebo podobným lékařským nástrojem. Někdy je k odstranění bradavice zapotřebí druhé kolo chirurgického ošetření.
  • Kyselina chloroctová (MCAA) se na klinikách příležitostně používá k ošetření bradavic u dětí.

Prevence bradavic

Jak získáte bradavice a jaký je nejlepší způsob, jak zabránit bradavicím?

Prevence bradavic

Odstraňování bradavic kyselinou mravenčí

Ukázalo se, že použití kyseliny mravenčí vede k úspěšnému odstranění bradavice v 9 z 10 případů, jak to funguje a kdo by ji měl používat?

Kyselina mravenčí

Přírodní prostředky pro domácí ošetření bradavic

Existuje mnoho různých přírodních prostředků pro domácí ošetření bradavic, avšak vědecký výzkum, který by podporoval tvrzení o jejich účinnosti, je nedostatečný. Domácí přípravky nejčastěji zahrnují několikadenní zalepení bradavice lepící páskou.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.