Odstranění bradavic – Zjistěte více o možnostech odstranění bradavic | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Odstranění bradavic

Většinu bradavic lze odstranit v soukromí vašeho domova použitím volně prodejných prostředků na odstranění bradavic zakoupených ve vaší lékárně.

Bradavice mohou být také odstraněny u lékaře, což je však méně časté a obvykle vyhrazeno pro ty nejtěžší případy bradavic. Bradavice jsou nakažlivé a mohou se šířit na jiné části těla, další členy rodiny a osoby, se kterými přijdete do kontaktu. Z tohoto důvodu je důležité ošetřit bradavice, jakmile se objeví. Je také snadnější odstranit mladé bradavice než ty, se kterými se potýkáte již delší dobu.

Jak odstranit bradavice doma

  • Kyselina mravenčí je relativně nové ošetření bradavic s dehydratačním účinkem, které se aplikuje pouze jedenkrát týdně. Roztok se snadno používá a aplikuje se na bradavice na rukou, chodidlech, loktech a kolenou. Je absorbován přímo do bradavice a na kůži nezanechává žádné výrazné stopy. Kyselina mravenčí má při odstraňování bradavic dehydratační účinek. Kyselina mravenčí je sama o sobě žíravina, a proto musí být používána s opatrností.
  • Kryoterapie, neboli zmrazení bradavice, lze provádět doma použitím různých plynů, které bradavice zmrazí.
  • Kyselina salicylová vede po aplikaci k odlupování horních vrstev bradavice. Pokud je léčba úspěšná, bradavice by měla zmizet během tří měsíců.
  • Kyselina trichloroctová (TCA) je žíravý roztok kyseliny, který, stejně jako kyselina salicylová, odlupuje horní vrstvu tkáně na bradavici.
  • Kyselina chloroctová (MCAA) je žíravá kyselina a funguje podobně jako kyseliny salicylová a TCA.
Doctor recommend endwarts to mother

Jak odstranit bradavice u lékaře

Lékař vám může doporučit odstranění bradavic na klinice, pokud máte bradavici již několik let, máte bolesti nebo pokud jste již vyzkoušeli několik volně prodejných prostředku, aniž byste dosáhli požadovaného účinku.

  • Vypalování bradavic se obvykle provádí elektrochirurgickou metodou nebo laserem. Při použití elektrochirurgické metody je tkáň bradavice vypálena vysokofrekvenčním elektrickým proudem. Při odstraňování bradavice laserem je na povrch bradavice zaměřen paprsek světla, který tkáň zničí.
  • Kryoterapie je ošetření, při kterém je do bradavice aplikován kapalný dusík, který ji zmrazí při teplotě okolo -190°C.
  • Chirurgické ošetření/kyretáž zahrnuje seškrábnutí nebo vyříznutí bradavice z kůže skalpelem nebo podobným lékařským nástrojem. Někdy je k odstranění bradavice zapotřebí druhé kolo chirurgického ošetření.
  • Kyselina chloroctová (MCAA) se na klinikách příležitostně používá k ošetření bradavic u dětí.

Prevence bradavic

Jak získáte bradavice a jaký je nejlepší způsob, jak zabránit bradavicím?

Prevence bradavic

Odstraňování bradavic kyselinou mravenčí

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.