Bradavice na rukou a na prstech jsou běžné | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Pravé bradavice na rukou a na prstech?

Pravé bradavice se obvykle vyskytují na rukou a na prstech a jsou nejběžnější skupinou bradavic. Ačkoli jsou pravé bradavice většinou neškodné, mohou být nevzhledné a způsobit pocit studu, zvlášť u dětí a dospívajících.

Bradavice jsou velmi časté – pravé bradavice a veruky má jedno ze tří dětí a jeden z deseti dospělých. K bradavicím na rukou a na prstech jsou náchylnější lidé s oslabenou imunitou.

Příčiny bradavic na rukou a na prstech

Bradavice na rukou a na prstech způsobuje lidský papilomavirus (HPV), vysoce nakažlivý virus, který se do těla dostává přes škrábnutí, odřeniny či praskliny v kůži. Virem se můžete infikovat buď přímým kontaktem s někým, kdo má bradavici, nebo jen tím, že se dotknete předmětu, který virus přenáší. Po infikování může virus zůstat v nečinném stavu od dvou do šesti měsíců, a poté buňky začnou rychle růst na vnější vrstvě kůže, kde se pak vytvoří bradavice. Kvůli dlouhé inkubační době je velmi těžké zjistit, kde jste se virem nakazili.

Warts on hand and fingers

Příznaky pravých bradavic

Příznaky pravých bradavic jsou obvykle snadno rozpoznatelné. Bradavice vypadají jako malé výrůstky na kůži s hrubým povrchem ve tvaru připomínajícím květák. Bradavice jsou obvykle tvrdé okolo a měkčí uprostřed, kde lze také pozorovat malé černé skvrnky. Jde o malé kapiláry, které bradavici zásobují krví, a často jsou znamením toho, že bradavice brzy zmizí. Pravé bradavice mají obvykle barvu kůže, ale mohou být bílé až hnědo-šedé. Pravé bradavice jsou obvykle kruhovitého či oválného tvaru o průměru 1-10 mm. Ačkoli se pravé bradavice často vyskytují na rukou a na prstech, vyskytnout se mohou i na jiných částech těla, například na chodidlech, kolenou a loktech.

Odstranění pravých bradavic

Většina pravých bradavic nakonec samovolně zmizí, ale může to trvat dva roky i déle. Bradavice se nedoporučuje ignorovat, neboť se mohou před svým zmizením rozšířit na další části těla nebo na jiné lidi. Nové bradavice se většinou odstraňují snadněji než ty starší, takže čím dříve začnete s léčbou, tím lépe. Většinu bradavic můžete ošetřit účinnými, volně prodejnými prostředky, například EndWarts PEN nebo EndWarts Original, které obsahují kyselina mravenčí, snadno se používají a aplikují se pouze jednou týdně. Kyselina mravenčí bradavici dehydruje zevnitř i zvenčí, a tak napomáhá tělu ji vyloučit. Další účinnou metodou je zmrazení bradavice. Prostředek EndWarts FREEZE obsahuje oxid dusný, který bradavici zmrazí na - 80 C.

Bradavice u dětí

Co způsobuje časté bradavice u dětí a jak je nejlépe odstranit?

Bradavice u dětí

EndWarts PEN C

Rychlý prostředek pro domácí ošetření. Účinně odstraňuje bradavice na rukách, pažích a chodidlech.

Více o EndWats PEN C

Prevence vzniku bradavic na rukou a na prstech

Prevence vzniku bradavic je složitá, jelikož virus vyvolávající bradavice je prakticky všude. Existuje však několik preventivních opatření, kterými lze minimalizovat rizika nákazy:

  • Pravidelně si myjte ruce a poté si je vždy řádně osušte
  • Používejte zvlhčující krém, aby se ruce nevysušily a nepopraskaly
  • Vyhněte se možným škrábnutím a poraněním na prstech
  • Nekousejte si nehty
  • Nesahejte na bradavice jiných lidí
  • Nepoužívejte ručníky či kosmetické přípravky jiných lidí
  • Pečujte o své zdraví a posilujte svůj imunitní systém
Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.