Jak se bradavicemi nakazíte – Zjistěte víc o prevenci vzniku bradavic | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Jak se bradavicemi nakazíte?

Bradavice - malé, drsné výrůstky, které se mohou objevit kdekoli na těle – jsou velmi běžné, zvlášť u dětí. Jak se však bradavicemi nakazíte?

Bradavice způsobuje lidský papilomavirus (HPV), relativně neškodný virus, který do těla proniká porušenou a suchou pokožkou. Virus infikuje buňky, které tvoří vnější vrstvu kůže, a za dva až šest měsíců začnou bujet jako bradavice.

Existují dva hlavní způsoby, jak se bradavicemi nakazit:

Přímý kontakt.

  • Bradavice se mohu šířit z člověka na člověka podáním ruky či jiným kontaktem s kůží. Bradavice se také mohou šířit z jedné části těla na jinou poté, co se dotknete již existující bradavice, a následně se dotknete porušené kůže na jiné části těla.

Nepřímý kontakt.

  • Bradavice se mohou šířit po styku s předmětem, který byl v kontaktu s infikovanou osobou, například ručníkem, holicím strojkem nebo vlhkou podlahou v koupelnách či veřejných prostorech, kde se běžně chodí naboso.

 

Family feet under bed cover

Kdo se může bradavicemi nakazit?

HPV virus je velmi nakažlivý, ale kontakt s tímto virem nemusí vždy znamenat, že se u vás bradavice skutečně projeví.

Děti a osoby s oslabenou imunitou

Virem způsobujícím bradavice se může nakazit kdokoli a odhaduje se, že nakažených je 10 procent populace. Pokud však máte z důvodu nemoci oslabenou imunitu, je větší pravděpodobnost, že se bradavicemi nakazíte. Také u dětí hrozí vyšší riziko výskytu bradavic, protože jejich imunitní systém ještě není zcela vyvinutý. S bradavicemi se potýká až jedna třetina všech dětí ve věku od 4 do 12 let¹.

Škola a školka

Míra vystavení HPV viru ve škole přispívá k rozvoji bradavic u školních dětí. Proto je v zemích, kde jsou běžnější školky, míra výskytu bradavic u dětí vyšší.

Životní styl

Bradavice se šíří uvolňováním kožních buněk infikovaných virem. Riziko infekce tedy zvyšují toalety a veřejné prostory, kde se obvykle chodí naboso, jako jsou převlékárny a bazény. Prevence přenosu bradavic:

Pokud se budete řídit těmito doporučeními, můžete riziko nákazy HPV virem minimalizovat:

  • Bradavic se nedotýkejte. Pravidelně si myjte ruce, ale ne nadměrně. Pokud přijdete do styku s virem, můžete ho smýt dříve, než pronikne do poraněné kůže.
  • Řádně si ruce utřete a používejte zvlhčovací krém. Vysoušením rukou a používáním zvlhčovacího krému předejdete jejich vysušení a náchylnosti k HPV viru.
  • Nepůjčujte si obuv. HPV virus se může vyskytovat v botách a ponožkách přenašeče.
  • Nepůjčujte si prostředky osobní hygieny. Ručníky, holící strojky, deodoranty, kosmetika a mnoho dalších prostředků osobní hygieny může také přenášet HPV virus.
  • Vyvarujte se okusování nehtů. Okusování nehtů může způsobit poranění kůže, kterou pak může virus proniknout.
  • Udržujte se v dobré zdravotní kondici. Silný imunitní systém je proti bradavicím nejlepší obranou.
  • Nechoďte naboso ve veřejných prostorech. Pokud pravidelně navštěvujete fitness centrum nebo veřejné bazény, nákaze veruk (plantárních bradavic) můžete předejít nošením žabek či jiných bot s gumovou podrážkou.

Bradavice u dětí

Co způsobuje časté bradavice u dětí a jak je nejlépe odstranit?

Bradavice u dětí

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic

Ošetření bradavic

Pokud jste se již bradavicemi nakazili, nejlepším způsobem, jak se vyhnout jejich šíření, je ošetřit je účinným roztokem na odstranění bradavic, například účinnými prostředky značky EndWarts. Odstranění bradavic může být náročné, ale pokud s odstraněním začnete co nejdříve po zaznamenání prvních příznaků bradavic, máte větší šanci na úspěch.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.