Kyselina salicylová je běžným ošetřením bradavic | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Kyselina salicylová a bradavice

Kyselina salicylová je žíravá kyselina a patří mezi látky nejčastěji používané k odstranění bradavic. Patří mezi volně prodejné prostředky a je dostupná v různých formách - jako tekutina, gel nebo náplast.

Kyselina salicylová bradavici změkčí a povrchové buňky nakažené lidským papilomavirem (HPV) se odloupnou. I při každodenní aplikaci kyseliny salicylové se jedná o relativně pomalý způsob léčby. Trvá několik týdnů, než budou patrné první výsledky, a dva až tři měsíce, než dojde k odstranění celé bradavice. Kyselina salicylová je obvykle dobře tolerována, ale příležitostně může během ošetření dojít k mírnému podráždění kůže, například zarudnutí, vysušení či bolestivosti.

Kyselina salicylová k odstranění bradavic

Při používání kyseliny salicylové k odstranění bradavic se před ošetřením doporučuje veškerou bílou, odumřelou tkáň upilovat pemzou nebo pilníkem na nehty. Tím roztok pronikne hlouběji do tkáně. Bradavici můžete změkčit tím, že ji před odstraněním odumřelé kůže namočíte na 5-10 minut do teplé vody. Po namočení a upilování bradavice naneste roztok přiloženým aplikátorem a přelepte náplastí. Tento proces opakujte každý den, nejlépe těsně před spaním, dokud bradavice nezmizí. V případě úspěšného ošetření by bradavice měla zmizet během tří měsíců. Pilník ani pemzu nepoužívejte na jiné části těla ani na okolí bradavice, neboť obsahuje infikované buňky, které mohou způsobit, že se virus bradavice rozšíří i na zdravou kůži.

Kdo by měl kyselinu salicylovou na bradavice použít?

HPV virus je nakažlivý, a proto by měly být bradavice ošetřeny okamžitě, jakmile se objeví. Mnoho lidí používá jako první krok na odstranění bradavic kyselinu salicylovou. Je levná a bezpečná a má málo vedlejších účinků. Protože však ošetření kyselinou salicylovou zvyšuje riziko poškození kůže, nervů a šlach, neměli byste ji používat, pokud trpíte cukrovkou, onemocněním periferních tepen či jiným zdravotním stavem, který omezuje cirkulaci krve. V případě těhotenství či kojení se před použitím prostředků na odstranění bradavic obsahujícím kyselinou salicylovou poraďte se svým lékařem.

EndWarts ORIGINAL

EndWarts ORIGINAL je efektivní lokální řešení pro odstranění bradavic na rukou, nohou, loktech a kolenou.

Přečtěte si o EndWarts ORIGINAL

Jaké jsou alternativy k ošetření bradavic kyselinou salicylovou?

Někteří lidé raději nechají bradavice vymizet samy od sebe. To však může trvat i déle než dva roky a mezitím hrozí, že se bradavice rozšíří na jiné části těla, nebo na rodinné příslušníky a další lidi, se kterými přijdete do styku.

Domácí ošetření

Velkou většinu bradavic lze odstranit doma pomocí volně prodejných prostředků. Prostředky EndWarts PEN a EndWarts Original,  které obsahují kyselinu mravenčí, bradavici dehydratují zevnitř, a tělo ji následně vyloučí. Jde o účinné ošetření bradavic, které může použít celá rodina.

Dalším novým a účinným ošetřením je EndWarts FREEZE. Odstraňuje bradavice oxidem dusným, velice chladným plynem, který bradavici zmrazí při teplotě -80°C.

Kyselina trichloroctová (TCA) nebo kyselina chloroctová (MCA) patří mezi další možnosti ošetření, které nevyžadují lékařský předpis.

Ošetření u lékaře

Pokud volně prodejné prostředky nebyly úspěšné, nebo se bradavice objevily znovu, můžete konzultovat ošetření se svým dermatologem či praktickým lékařem. Mezi dvě obvyklá ošetření patří vypálení bradavic nebo zmrazení bradavic (kryoterapie). Dalšími možnostmi mohou být odstranění laserem nebo chirurgický zákrok (kyretáž)

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.