Fakta a informace o prostředku EndWarts Original | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Často kladené dotazy týkající se prostředků EndWarts ORIGINAL

Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy týkající se prostředků EndWarts ORIGINAL

 • Lze EndWarts ORIGINAL použít na všechny typy bradavic?

  EndWarts ORIGINAL lze použít na bradavice na rukou, chodidlech, loktech a kolenou. EndWarts ORIGINAL se nesmí používat k ošetření bradavic na genitáliích nebo na obličeji.

 • Co EndWarts ORIGINAL obsahuje?

  Kyselinu mravenčí, vodu, glycerín.

  Kyselina mravenčí je organická kyselina podobně jako například kyselina máselná a kyselina octová. Kyselina v prostředku je stejná jako přirozeně se vyskytující kyselina mravenčí a je biologicky rozložitelná. Protože je kyselina mravenčí žíravina, měly by být poskytnuty informace o tom, že prostředek se musí používat s velkou opatrností. U dětí by měli ošetření provádět vždy rodiče. Lahvička by měla stát na nerezovém či podobném povrchu, aby nedošlo k poškození povrchů s malbou, textiliemi atd., pokud by se lahvička převrhla. Víčko by mělo být po použití opět správně zašroubováno.

 • Jak EndWarts ORIGINAL funguje?

  EndWarts ORIGINAL bradavici vysuší a pomáhá tak tělu bradavici vyloučit, aniž by se vytvořily jizvy. EndWarts ORIGINAL je bezbarvý roztok, který se pravidelně jednou týdně nanáší na bradavici štětečkem. Mezi jednotlivými ošetřeními můžete suchou kůži odstranit. EndWarts ORIGINAL nezanechává na kůži žádné jizvy a nelepí. Neměl by být kombinován s jinými přípravky na odstranění bradavic.

 • Jak často bych měl/a EndWarts ORIGINAL používat?

  Pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, pravidelně jednou týdně. Při ošetření bradavic na tenké pokožce může stačit méně roztoku. Přebytečný roztok před ošetřením otřete ubrouskem. Ošetřujte méně často, například každý druhý či třetí týden. Staré nebo velké bradavice u dospělých ošetřujte po 4-5 aplikacích každý pátý den, pokud kůže není podrážděná. Nepředávkujte! Ošetření nebude mít rychlejší účinek a pokožku můžete podráždit a učinit zranitelnou.

 • Musím bradavici po jejím po ošetření přípravkem EndWarts ORIGINAL přelepit náplastí?

  Ne, ošetřené místo byste přelepit náplastí neměli, protože si můžete způsobit bolest nebo poškodit kůži.

 • Zmizí bradavice po použití EndWarts ORIGINAL?

  Ano, většina bradavic by měla zmizet po průměrně 5 ošetřeních nebo maximálně po 12 ošetřeních, ale průměrně již po 5 ošetřeních. Deset let zkušeností.

  Výsledek však může ovlivnit snížená imunita a určité léky.

 • Jak dlouho trvá, než se bradavic zbavím?

  To je různé, ale většina bradavic zmizí přibližně po pěti až patnácti ošetřeních (jedno ošetření týdně). U některých bradavic může být proces rychlejší, u jiných naopak pomalejší.

  Měli byste pokračovat v léčbě, dokud bradavice zcela nezmizí. V bradavici by neměly být viditelné žádné černé tečky (krevní kapiláry). Bradavice způsobují viry – je jich mnoho druhů a délka léčby může záviset na typu bradavice, na jejím výskytu na těle a na tom, jak dlouho bradavici již máte. Bradavice u dětí se většinou odstraňují snáze.

  Jedno balení EndWarts ORIGINAL vystačí zhruba na 30 ošetření 1–5 bradavic.

   

 • Lze EndWarts ORIGINAL použít u malých dětí?

  Prostředek je vhodný i pro malé děti. Před ošetřením dětí se však vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem - viz. samostatný oddíl věnovaný ošetření dětí mladších 4 let. Je klíčové použít pouze nepatrné množství EndWarts ORIGINAL a ne častěji než jednou týdně. Je důležité nikdy nepřekročit danou dávku – prostředek je účinný i tak. Pokud si dítě cumlá prsty, okamžitě po ošetření mu můžete ruce umýt.

 • Mohou EndWarts ORIGINAL používat těhotné a kojící ženy a diabetici?

  Nejsou známá žádná rizika spojená s těhotenstvím nebo kojením. Diabetici by měli EndWarts ORIGINAL používat pouze na zdravou kůži, která není postižená diabetickým onemocněním. Buďte opatrní. Nepřekračujte stanovené množství. V případě jakýchkoli komplikací se vždy poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 • Je použití EndWarts ORIGINAL bolestivé?

  Při správném použití nikoli, proto je EndWarts ORIGINAL vhodný i pro děti. V některých případech může být pozorována citlivost, štípání, pocit pálení nebo bolest. Při obtížích bradavici omyjte chladnou vodou. Do dalšího ošetření více roztoku neaplikujte. EndWarts ORIGINAL obsahuje žíravou kyselinu a nesmí se aplikovat na podrážděnou nebo popraskanou/bolestivou pokožku, protože může způsobit pálení. Překročení stanovené dávky může také způsobit bolest. V takovém případě přestaňte prostředek na jeden až dva týdny používat, aby se pokožka zklidnila - Viz návod k použití. Pokud je bradavice měkká, odstraňte z její horní části kůži – tím uvolníte tlak.

EndWarts ORIGINAL

EndWarts ORIGINAL je efektivní lokální řešení pro odstranění bradavic na rukou, nohou, loktech a kolenou.

Přečtěte si o EndWarts ORIGINAL

Kde mohu zakoupit EndWarts?

EndWarts je možné zakoupit v lékárně.

Koupit
Endwarts

EndWarts ORIGINAL

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.