Kyselina trichloroctová na odstranění bradavic | Endwarts.cz

EndWarts ORIGINAL, EndWarts PEN a EndWarts FREEZE jsou zdravotnické prostředky. Před jejich použitím si pečlivě pročtěte návod k použití.

Odstranění bradavic kyselinou trichloroctovou

Odstranění bradavic kyselinou trichloroctovou (TCA) je ošetření bradavic kyselinou ve formě gelu.

Jedná se o volně prodejný prostředek pro domácí použití. Stejně jako kyselina salicylová je i TCA žíravina a vede k odlupování horních vrstev bradavice. TCA je však silnější kyselina než kyselina salicylová, a proto jsou během aplikace vyžadována větší bezpečnostní opatření.

Jak se TCA používá?

TCA by se měla aplikovat na celý povrch bradavice dvakrát denně po dobu čtyř dní. Po čtyřdenní pauze se proces opakuje, dokud bradavice nezmizí, maximálně však čtyřikrát. Proces nanášení je dlouhý, zaschnutí roztoku trvá 10 až 15 minut.

Kdo by měl kyselinu trichloroctovou použít?

Roztok kyseliny trichloroctové k odstranění bradavic je určen pro domácí ošetření bradavic. Na rozdíl od roztoku kyseliny mravenčí by kyselina trichloroctová však neměla být používána u dětí mladších čtyř let. Diabetici, těhotné a kojící ženy by měly ošetření TCA konzultovat se svým lékařem. Účinnost ošetření TCA velmi závisí na koncentraci roztoku TCA. Na rozdíl od roztoků kyseliny mravenčí, které mají dehydratační účinek, může být odstranění celé bradavice ošetřením TCA obtížné. Odstranění celé bradavice je však pro zabránění recidivy nezbytné.

Příznaky bradavic

Příznaky bradavic se mohou značně lišit. Jaké jsou nejčastější znaky? “

Příznaky bradavic

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic

Jaké jsou alternativy ošetření TCA?

Domácí ošetření

Většinu bradavic lze odstranit doma pomocí volně prodejných prostředků. U kyseliny mravenčí bylo prokázáno, že odstraní devět z deseti bradavic1 během maximálně 12 ošetření. Prostředky EndWarts PEN a EndWarts Original, které obsahují kyselinu mravenčí, dehydratují bradavici zevnitř, a tělo ji potom vyloučí. Jde o účinné ošetření bradavic, které je vhodné pro celou rodinu. Kryoterapii, neboli zmrazení bradavic, lze také provádět doma. Oxid dusný (N2O) je velmi chladný plyn, který bradavici zmrazí na -80°C a zasáhne nejhlubší vrstvy bradavice. EndWarts FREEZE je první a zatím jediný prostředek s oxidem dusným určený pro domácí ošetření. Jiné volně prodejné prostředky k odstranění bradavic mohou obsahovat kyselinu salicylovou. Pokud jste ošetření volně prodejnými prostředky vyzkoušeli, ale bradavice nezmizely, můžete léčbu bradavic konzultovat se svým lékařem.

Ošetření u lékaře

Ošetření bradavic u lékaře je obvykle určeno pro nejvážnější případy, po neúspěšném ošetření bradavic volně prodejnými přípravky nebo při recidivě bradavic. Běžné lékařské přístupy zahrnují vypálení bradavic nebo zmrazení bradavic (kryoterapie).

1Bhat RM, Vidya K, Kamath G. Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int J Dermatol. 2001; 40(6): 415-9.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL je jedinečný přípravek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší. Jedinečný způsob účinku je přesně to, čím se náš výrobek liší od jiných kyselin na trhu.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento výrobek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN
Nejchladnější

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Mylan a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Mylan nenese zodpovědnost.