Příznaky bradavic – obvyklé příznaky bradavic | Endwarts.cz

Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání zdravotnických prostředků EndWarts Original, Pen a Freeze určených k odstraňování bradavic, a EndWarts Extra určeného k odstraňování měkkých fibromů.

Příznaky bradavic

Příznaky bradavic se mohou velmi lišit v závislosti na druhu viru způsobujícího infekci.

Nejčastějšími příznaky bradavic jsou malé výrůstky na kůži, vzhledem připomínající květák a hrubé na dotek. Většina bradavic jsou hrbolky s tvrdých okrajem a měkkým jádrem, ale některé bradavice mohou být ploché a hladké. Bradavice jsou obvykle kruhovitého nebo oválného tvaru o průměru 1-10 mm. Bradavice jsou často světlejší nebo tmavší než okolní kůže, a mohou mít bílou až šedohnědou barvu. Někdy jsou v centru bradavice patrné malé černé tečky. Jde o malé kapiláry, které bradavici zásobují krví a obvykle znamenají, že bradavice brzy zmizí.

Bradavice způsobuje lidský papilomavirus (HPV), který do těla může proniknout přes drobná škrábnutí nebo odřeniny. Inkubační doba se může lišit, bradavice se mohou projevit za dva až šest měsíců (v extrémních případech dokonce za několik let). Ačkoli jsou bradavice obvykle zdraví neškodné, mohou být nepříjemné a způsobit pocit studu, především u dětí a dospívajících. V některých případech mohou také začít bolet.

Wart on foot

Obvyklé znaky bradavic a veruk

Obvyklé projevy bradavic zahrnují změny na pokožce, která byla infikována. Podle typu viru, kterým jste byli nakaženi, se mohou objevit následující příznaky:

  • Pravé bradavice (verruca vulgaris) jsou nejčastějším typem bradavic. Mohou se objevit jednotlivě či ve shlucích kdekoli na těle, ale nejčastěji se objevují na rukou a chodidlech. Pravé bradavice jsou vyvýšené hrbolky na kůži kupolovitého tvaru s obvykle tvrdým a nerovným povrchem.
  • Plantární bradavice (verruca plana, známé též jako veruky) jsou bradavice na chodidlech. Tlak na nohy při chůzi či stání způsobuje, že jsou veruky ploché či zarůstají do kůže, a může se stát, že začnou bolet. Zatlačením bradavice do chodidla je na povrchu pokožky překryje silná, tvrdá kůže podobná mozolu. Veruky často rostou ve shlucích a vytvářejí mozaiku.
  • Ploché bradavice (verruca pedis) jsou menší, hladší a ploché bradavice na pokožce. Vyrůst mohou kdekoli, ale nejčastěji se objevují na obličeji, pažích a nohou. Ploché bradavice se objevují ve velkých počtech a často se šíří holením.
  • Subunguální a periunguální bradavice jsou hrubé, nepravidelné bradavice, které se objevují pod nehty na nohou i na rukou. Zpočátku jsou malé, ale mohou vyrůst až do velikosti hrášku a způsobit uvolnění a deformaci nehtu.

Prevence bradavic

Jak získáte bradavice a jaký je nejlepší způsob, jak zabránit bradavicím?

Prevence bradavic

Odstranění bradavic

Existuje několik různých metod pro odstranění bradavic, jaké jsou různé možnosti?

Odstranění bradavic

Ošetření bradavic

Většina bradavic zmizí sama od sebe během dvou let, ale není neobvyklé potýkat se s bradavicemi i několik let. Pokud jsou bradavice nevzhledné či bolestivé, je dobré vědět, že existuje účinná léčba. Ošetřením bradavic můžete také zabránit jejich šíření na jinou část těla nebo na jiné lidi. Nové bradavice se obvykle odstraňují snadněji než ty starší, takže čím dříve začnete s jejich odstraněním, tím lépe. Odstranění bradavic lze obvykle provádět doma volně prodejními prostředky v různých formách. Bradavici můžete například ošetřit roztokem kyseliny mravenčí, jako jsou EndWarts PEN nebo EndWarts Original, které bradavici vysuší. Další metodou je zmrazení bradavice. Zdravotnický Prostředek EndWarts FREEZE je účinným prostředkem, který bradavici zmrazí na -80°C.

Rodinný

EndWarts ORIGINAL

Pro celou rodinu

EndWarts ORIGINAL zdravotnický prostředek pro ošetření bradavic, který bradavice účinně vysuší.

EndWarts ORIGINAL
Pečující

EndWarts PEN C

Přesná aplikace

Obsahuje stejně silnou a účinnou kyselinu jako EndWarts ORIGINAL. Tento zdravotnický prostředek byl vyvinut a navržen se zřetelem na potřeby zákazníků. Bezpečná metoda pro pohodlné použití.

EndWarts PEN C

EndWarts FREEZE

Jednorázové ošetření

První zdravotnický prostředek pro domácí ošetření s dostatečně chladným plynem, který zasáhne i ty nejhlubší vrstvy bradavice.

EndWarts FREEZE

Opouštíte stránku EndWarts

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ opustíte stránku společnosti Viatris a přejdete na stránky třetích stran, za jejichž obsah společnost Viatris nenese zodpovědnost.